Доглядальниця в Німеччині: обов’язки і вимоги до професії

27
Жовтень
2017

Робота доглядальницею за кордоном останнім часом стає все більше популярною серед українок.

З чого почати пошук роботи?

В даний час роботодавці все частіше шукають працівників через Інтернет. Перевага такого пошуку очевидно – пошукач заздалегідь вказує зарплату, на яку розраховує, а роботодавець відразу розповідає про особливості, графік і специфіку роботи.

Основні обов’язки?

сиделка в Германии

Доглядальниці звичайно потрібні літнім людям і / або лежачим хворим. Очевидно, що обов’язки у кожного роботодавця можуть відрізнятися, і з кожним з них вони обговорюються окремо, проте можна в загальних рисах привести приблизний список обов’язків доглядальниці:

 1. Дотримання інструкцій лікаря. Доглядальниця повинна стежити за режимом дня, харчування та прийому медикаментів.
 2. Фізичний комфорт – проведення гігієнічних процедур і прогулянок на свіжому повітрі
 3. Комфортне оточення. Приміщення, в якому знаходиться пацієнт, має бути чистим, провітреним. Доглядальниці необхідно проводити вологе прибирання, купувати продукти харчування і ліки, прати і прасувати одяг/білизну.
 4. Розважальна програма у випадках, коли пацієнт може ходити. Вона включає в себе відвідування театрів, читання літератури і інше. У випадках, коли у пацієнта немає можливості ходити – доглядальниці необхідно стежити за тим, щоб не допустити пролежнів: потрібно піднімати, міняти положення тіла, при необхідності міняти підгузки.

Основні вимоги:

 1. Володіння німецькою мовою
 2. Медична освіта
 3. Досвід роботи на аналогічній посаді

Крім того, доглядальниця повинна володіти такими особистісними якостями, як врівноваженість, терплячість і стійкість до стресів. Також досить важливо бути в хорошій фізичній формі, тому що може виникнути необхідність переносити пацієнта і міняти його положення.

Середній місячний заробіток доглядальниці в Німеччині варіюється від 1300 до 1500 євро. Такий рівень зарплати є однією з причин, по якій ця професія приваблива для здобувачів з країн СНД. Крім того, робота доглядальницею в Німеччині дає деякі переваги:

 • Працевлаштування відповідно до законодавства. У Німеччині роботодавець не має право відразу звільнити працівника навіть після серйозного порушення дисципліни.
 • Невідповідному працівникові дається 3 місяці на пошук нової роботи
 • Надання дозволу на проживання або пільгового житла.

Для легального працевлаштування в Німеччині необхідно отримати запрошення. Знадобиться наступний пакет документів:

 • диплом про освіту (у разі розгляду вакансії доглядальницею – медичну освіту, або сертифікат про проходження спец.курсов);
 • трудова книжка;
 • внутрішній і закордонний паспорт;
 • фото;
 • рекомендації від колишніх роботодавців (за наявності).