Робота доглядальницею за кордоном останнім часом стає все більше популярною серед українок.
З чого почати пошук роботи?
В даний час роботодавці все частіше шукають працівників через Інтернет. Перевага такого пошуку очевидно – пошукач заздалегідь вказує зарплату, на яку розраховує, а роботодавець відразу розповідає про особливості, графік і специфіку роботи.
Основні обов’язки?
Доглядальниці звичайно потрібні літнім людям і / або лежачим хворим. Очевидно, що обов’язки у кожного роботодавця можуть відрізнятися, і з кожним з них вони обговорюються окремо, проте можна в загальних рисах привести приблизний список обов’язків доглядальниці:
- Дотримання інструкцій лікаря. Доглядальниця повинна стежити за режимом дня, харчування та прийому медикаментів.
- Фізичний комфорт – проведення гігієнічних процедур і прогулянок на свіжому повітрі
- Комфортне оточення. Приміщення, в якому знаходиться пацієнт, має бути чистим, провітреним. Доглядальниці необхідно проводити вологе прибирання, купувати продукти харчування і ліки, прати і прасувати одяг/білизну.
- Розважальна програма у випадках, коли пацієнт може ходити. Вона включає в себе відвідування театрів, читання літератури і інше. У випадках, коли у пацієнта немає можливості ходити – доглядальниці необхідно стежити за тим, щоб не допустити пролежнів: потрібно піднімати, міняти положення тіла, при необхідності міняти підгузки.
Основні вимоги:
- Володіння німецькою мовою
- Медична освіта
- Досвід роботи на аналогічній посаді
Крім того, доглядальниця повинна володіти такими особистісними якостями, як врівноваженість, терплячість і стійкість до стресів. Також досить важливо бути в хорошій фізичній формі, тому що може виникнути необхідність переносити пацієнта і міняти його положення.
Середній місячний заробіток доглядальниці в Німеччині варіюється від 1300 до 1500 євро. Такий рівень зарплати є однією з причин, по якій ця професія приваблива для здобувачів з країн СНД. Крім того, робота доглядальницею в Німеччині дає деякі переваги:
- Працевлаштування відповідно до законодавства. У Німеччині роботодавець не має право відразу звільнити працівника навіть після серйозного порушення дисципліни.
- Невідповідному працівникові дається 3 місяці на пошук нової роботи
- Надання дозволу на проживання або пільгового житла.
Для легального працевлаштування в Німеччині необхідно отримати запрошення. Знадобиться наступний пакет документів:
- диплом про освіту (у разі розгляду вакансії доглядальницею – медичну освіту, або сертифікат про проходження спец.курсов);
- трудова книжка;
- внутрішній і закордонний паспорт;
- фото;
- рекомендації від колишніх роботодавців (за наявності).