Корисна інформація для бажаючих працювати за кордоном

02
Жовтень
2017

робота за кордономУже давно не є секретом той факт, що знайти хорошу роботу (гідно оплачувану і цікаву для професіонала своєї справи) досить непросто. Статистика така, що все більше і більше фахівців залишаються не при справах і сидять вдома. Особливими групами ризику є особи:

  • у віці сорока років і старше;
  • які не отримали вищу освіту;
  • отримали гарну освіту і диплом, але не мають досвіду роботи (молоді фахівці).

З роботою в зарубіжних країнах справи йдуть зовсім по-іншому. Роботодавці в іноземних фірмах виявляють високу зацікавленість у хороших кадрах, як зі своєї країни, так і з-за кордону. Різниця в рівні життя і умовах для трудової зайнятості між нашою і зарубіжними країнами настільки відчутна, що велика кількість людей готова навіть за невеликі гроші виїхати за кордон на максимально можливий час.

Працевлаштування в іншій країні все ж не завжди передбачає велику різноманітність пропонованих вакансій. Звичайно, деяким випадає щасливий квиток у вигляді гарної роботи, зарплати і посвідки на проживання. Однак, частіше трапляється так, що люди задовольняються непоганою оплатою праці лише на сезонній роботі. Найбільш затребувані вакансії за кордоном в даний час наступні:

  • фахівці в сфері високих технологій (програмісти, розробники сайтів, мережеві і базові адміністратори, фахівці по роботі з робототехнікою і інформаційною безпекою та інші);
  • маркетологи, фахівці з продажів і реклами;
  • жіноча і чоловіча робота з безкоштовним харчуванням і проживанням: доглядальниці, домробітниці і покоївки, садівник і фермер;
  • працівники ресторанів, кафе, магазинів і готелів.

Головна вимога, яка повинна бути дотримана при виборі сфери діяльності і роботи – оформлення дозволу на роботу в цій країні (візи). Якщо вся документація оформлена бездоганно і на руках, людина, як правило, без проблем знаходить відповідну легальну роботу з хорошою зарплатою. Завдяки цьому, вона задоволена і трудиться з позитивним настроєм, фінансово забезпечуючи як себе, так і близьких, що залишились на  батьківщині.

На жаль, трапляються і такі ситуації, коли спроби влаштуватися за кордоном і влаштуватися на обіцяну роботу закінчуються провалом і, більш того, приносять серйозні неприємності. Красномовних прикладів дуже багато. А тому, необхідно завчасно приділити належну увагу власній безпеці. Без офіційного трудового договору і (головне!) Без робочої візи робота в будь-якій державі вважається нелегальною. Це означає, що міграційна служба країни має законне право на видворення з неї. У тому випадку, якщо термін перебування в чужій державі в статусі недокументованого трудового мігранта складе не більше шести місяців, подальше його відвідування буде під забороною на три роки. Якщо ж період незаконного перебування перевищив один рік, то термін заборони збільшиться до десяти років.