Робота за кордоном і в Європі (ЄС) для українців

22
Вересень
2017

работа в европеПрекрасні види, що вражають уяву: вогні нічного міста, відгомони іншої культури, і, звичайно, Париж з його шиком, про який знає весь світ, і чарівністю Провансу. Чи реально потрапити в казку, одночасно працюючи і розвиваючи навички володіння іноземною мовою? Ми з упевненістю говоримо, що все можливо, якщо у Вас в багажі є впевненість в своїх силах і, безумовно, розмовний французький. У чому ж може полягати робота? В основному, це зайнятість у сфері обслуговування: посудомийки, покоївки в готелях, прибиральниці. Затребувана і робота офіціантів, які, крім щомісячної зарплати (близько 1500 євро на місяць), мають можливість отримувати чайові.

Поширена і робота водіїв-далекобійників: потрібні лише права категорії «E» і володіння англійською мовою. Пройшовши стажування протягом двох місяців, Ваш дохід надалі становитиме до 2000 євро на місяць.

Так само великим попитом за кордоном користується сезонна робота, цільовою аудиторією якої є в більшості студенти. Така праця не вимагає великих навичок: передбачається збір квітів і овочів на фермах таких країн як Польща і Німеччина. За таку роботу можна отримати до 1000 євро на місяць, працюючи шість днів в тиждень по 10-12 годин.

Час почати вже прийшов

Часом перспектива знайти роботу за кордоном видається нам чимось складним, але цілком допустимим і можливим, адже майже кожен заспокоює себе тим, що в кожному місті, нехай навіть невеликому, знайдеться для нього відповідна вакансія, яка влаштує умовами і розміром зарплати. І, проводжаючи близьких або друзів, які, прагнучи до кращого життя, ми думаємо, що спроба знайти свій успіх за кордоном – ідея, м’яко кажучи, дуже легковажна. Але так воно насправді? Невже краще сидіти вдома, марно не знаходячи в колонці місцевої газети з вакансіями тієї самої, коли хтось із співвітчизників успішно реалізує сили в країнах Європи, що приносить їм досить хороший дохід для забезпечення себе і своєї сім’ї.

Чи виправданий ризик?

Безумовно, робота далеко від дому – це дуже сміливий крок, до якого потрібно грунтовно підготуватися. По-перше, необхідно бути повністю впевненим у своєму роботодавця, адже саме грамотний його вибір відкриє Вам «вікно» в Європу з пристойним заробітком на виході. Упевнившись в надійності замовника, задумайтеся про те, яка саме робота має бути, які навички при цьому ви повинні мати. Звичайно, необхідно в обов’язковому порядку знання тієї іноземної мови (в ідеалі кількох), на якій «говорить» та країна, в якій Вас чекають в якості працівника.

Не можна забувати і про складання резюме, адже в будь-якій країні грамотно написаний список умінь і професійних навичок буде грати за Вашими правилами.
Далі слід відправити складений текст в одну з українських організацій, яка займається пошуком претендентів для роботи за кордоном. І після позитивного розгляду резюме Вам буде надана найкраща з вакансій зі списком тих документів, які варто зібрати для остаточного і повного працевлаштування.

Які ж перспективи зазвичай чекають українських співвітчизників за кордоном?

Найчастіше робота полягає в догляді за людьми похилого віку, веденні будинку в якості домробітниці, няні на постійній основі. Перевага такої роботи полягає в тому, що найчастіше разом із зарплатою Ви отримаєте дах над головою і їжу і, безумовно, прекрасну практику в вивченні розмовної іноземної мови. Звичайно, чужий будинок – це зовсім інша атмосфера, але вибирати часто не доводиться.

Це не єдиний варіант працевлаштування. Більш поширена так звана сезонна робота, яка полягає в зборі врожаю на плантаціях. Це досить хороший спосіб заробити, навіть не маючи професійної освіти.

Загальний ризик такої роботи полягає в тому, що «білої» зарплати тут чекати не доводиться, і в гіршому з випадків Ви можете залишитися без оплати праці, але, вибравши перевірену компанію, ймовірність такого форс-мажору невелика.

Один раз ризикнувши, можна спіймати удачу за хвіст. Важливо лише бажання.