Вибір роботодавця для працевлаштування за кордоном

09
Жовтень
2017

пошук роботи за кордономБезробіття, відсутність можливості працевлаштування, низька заробітна плата наштовхують громадян України виїхати за кордон для пошуку роботи. Після ратифікації угоди між країнами Європейського союзу і Україною про безвізовий режим, шанси виїхати за кордон і вдало знайти роботу стрімко зросли. Доказом цього є численні рекламні оголошення, які поширюються, як і в офіційних засобах масової інформації, так і в мережі інтернет, особливо в соціальних мережах. Крім того, деякі країни офіційно підтвердили можливість офіційного працевлаштування за спрощеною схемою для гастарбайтерів з інших країн, особливо для українців. Серед них можна виділити Литву, Польщу, Угорщину.

Очікувано, від стрімкого збільшення кількості мігрантів, розрісся тіньовий ринок роботодавців. Разом з тим, шанс потрапити в руки до тіньових підприємцям теж збільшився. У більшості випадків нічого критичного не станеться, оскільки працевлаштування відбувається в законослухняних країнах, але шанс залишитися без готівки або кинутим посеред Європи багато радості не принесе.

Згідно зі статистичними даними в сфері міграції та працевлаштування ринок тіньових посередників критично високий і становить 95 відсотків. Офіційно працевлаштовується незначна кількість людей. У минулому році Республіка Польща оформила для громадян України 1,3 мільйона запрошень з яких приблизно тільки 10 тисяч оформлялися через легальних посередників.

Аналіз ринку демонструє, що людям, які зважилися на пошук роботи за кордоном, вкрай складно знайти законні варіанти працевлаштування. Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник рекомендує зробити декілька кроків перед тим як погоджуватися на роботу. Спочатку потрібно впевнитися про наявність у посередника ліцензії, виданої Міністерством соціальної політики України. Важливо також щоб будь-які відносини між сторонами були закріплені відповідним договором. Крім того, всі оплати бажано проводити безготівковим способом, що в перспективі дасть вам можливість підтвердити в судах відносини між сторонами і мінімізувати ризики.

Одним з основних посередників, який володіє ліцензією і надає послуги з працевлаштування українських громадян за кордоном на провідних підприємствах, фабриках і організаціях різних сфер діяльності, є компанія «M&A Work». На сайті компанії можна знайти всі відповідні документи, контактні дані, а також ознайомиться з переліком доступних вакансій від перевірених роботодавців країн Європи і умовами роботи.