Які зарплати очікувати після працевлаштування на роботу

11
Грудень
2017

Після розпаду СРСР у жителів України з’явилася можливість працювати не тільки у себе на батьківщині, але і за кордоном. Польща – одна з місць, куди дуже часто тримають свій шлях трудові мігранти. Особливо ця країна приваблює тих, хто проживає на заході України. Основними причинами для такого вибору є:

  • схожі мову і культурні традиції народів;
  • географічна близькість країн один до одного.

Українці легше адаптуються в Польщі і можуть вільно спілкуватися з роботодавцями.

Також бажаючі працевлаштуватися за кордоном звертають увагу на рівень доходів, який можна отримати легальним шляхом. У Польщі заробітна плата перевищує середній показник в Україні.

Рівень заробітної плати в Польщі для трудових іммігрантів

Після вступу Польщі в члени Європейського Союзу, вона стала здатна забезпечувати приїжджають з інших країн роботою. Причому умови праці включають повний соціальний пакет (страховку, оплачувану відпустку, оплату годин за переробку). Але Польща – не те місце, де є можливість заробити великі гроші легально.

За підсумками минулого року середня зарплата в Польщі дорівнювала 980 EUR, це трохи понад 4000 злотих. А на Україні цей показник дорівнював 223 EUR, що склало 6500 гривень. Зарплата, яку може отримувати українець в Польщі становить більше 25000 гривень щомісяця. Але прекрасна поверхнева картина розсипається при детальному її розгляді.

Робочими візами працевлаштовують далеко не в усі місця. Наприклад, їх не приймуть на державну службу або в медичну галузь. Щоб потрапити на таке місце, треба пройти досить складну процедуру прийому.

У Польщі введено європейські стандарти і вартість продуктів, житла, комунальних послуг, медичного обслуговування, а так само оподаткування перевищує українські показники в кілька разів. На перераховані вище статті в Польщі йде значна частина доходів людини. Саме тому високі закордонні зарплати для українців, зовсім невеликі для поляків.

Крім того, не варто забувати і про навички, якими повинен володіти працівник. В першу чергу з емігрантів запитають добре знання польської мови. Цінуватися і наявність диплома про закінчену освіту, акредитованого в ЄС.

Варто пам’ятати, що на даний момент праця працівників банків, медичних установ і професіоналів в сферах енергетики, фінансів і IT оплачується гідно. Але для працевлаштування потрібно мати достатню кількість знань.

Перш ніж виїхати на заробітки в іншу країну необхідно тверезо оцінити свої сили і дізнатися, скільки в середньому заробляють і витрачають іноземці.