За кордоном офіційно працюють лише 1% українців

26
Грудень
2017

Нелегально за кордоном працевлаштовані близько 3 мільйонів чоловік. За даними державної служби зайнятості, через офіційні представництва, за кордоном працевлаштовуються лише 1% українських громадян, при цьому вони дотримуються вимог тієї країни, в яку вони іммігрують. Також варто зазначити, що на даний момент існує гостра проблема нелегальної міграції.

Люди, які були працевлаштовані за кордоном нелегально, не мають права, по поверненню в Україну, ні на які трудові та соціальні гарантії. Час проведений за кордоном, навіть за умови роботи там, без відповідного оформлення, не зараховується їм у страховий та пенсійний стаж. Як пояснив заступник голови державної служби зайнятості, такі люди не можуть претендувати на соціальні гарантії і мати пенсійне накопичення.

Необхідно відзначити, що процедура отримання пенсій не зовсім проста, постійна зміна законодавства, а також досить високі відсотки виплати соціального внеску. Саме тому, більшість працюючих за кордоном, не беруть участі в державній пенсійній програмі, не сплачують внесків, і відповідно – на батьківщині не можуть претендувати на отримання пенсії за віком.

Участь держави

Проблема  однаково  не  приємна  для  обох  сторін – мігрантів і держави, а демографічна ситуація тільки посилює проблему, так як число пенсіонерів зрівнялось з числом працюючих громадян.

У свою чергу, державна служба зайнятості не припиняє  інформувати людей, про працевлаштування за кордоном, наприклад проводитися робота через Асоціацію трудових  мігрантів. Майбутніх мігрантів інформують про те, що  їх  права і свобода може бути захищені на території  іншої держави, шляхом  оформлення трудових договорів з роботодавцями та оформленою  страховкою.

Парламент України прагне реанімувати діючу пенсійну реформу, надавши допомогу  українському трудовому населенню, що працює за кордоном. Наприклад, введено пропозицію трудовим мігрантам скористатися  накопичувальним пенсійним страхуванням. Тим самим, роки проведені за кордоном, дозволять отримати пенсійне заощадження по приїзду на батьківщину і виходом на пенсію.

За умови якщо мігрант працює офіційно, Україна гарантує мінімальну пенсію таким громадянам. Також у мігранта, в трудовій книжці повинен бути занесений запис про таке працевлаштування і бути складена трудову угода про наймання.

Спроби реанімувати пенсійну систему дозволить врятувати пенсійну систему, забезпечивши тим самим бездефіцитність.