Громадяни України досить часто шукають роботу закордоном, в цій ситуації значним плюсом буде знання розмовної та письмової іноземної мови. У школі, а потім в інституті вивчалися іноземні мови, але мало хто володіє однією з них досконало.
На це є дві причини:
- відсутність стимулу;
- відсутність необхідного рівня викладання.
Для роботи зі знанням мови знадобитися:
- теоретична освіта;
- практичні навички.
Сертифікат, що підтверджує перші два пункти.
Інтернет рясніє вакансіями для україномовних або російськомовних громадян. В основному це оголошення Чехії, Польщі, Литви, Росії та інших сусідніх країн. Більшість оголошень – це запрошення підсобними робітниками на будівництво, але є й інші: різноробочі на завод, прибиральниця, робочі на склад, пакувальник товарів. Кар’єрного росту тут чекати не варто, оскільки необхідно знання мови.
Топ – 5 іноземних мов
Можна вивчити кілька іноземних мов, але краще акцентувати увагу на тому, що буде необхідний для отримання оптимальної посади.
- Місце №1. Англійська. Міжнародна мова.
- Місце №2. Польська. Ця країна більш відкрита для заробітків і життя.
- Місце №3. Німецька. Вакансії Німеччини та Австрії не рідкість на сайтах пошуку роботи. Там потрібні фахівці в журналістиці, маркетингу та сучасних технологіях.
- Місце №4. Чеська. Досить часто запрошують фахівців середньої ланки з країн СНД.
- Місце №5. Китайська. Азія – досить перспективний напрям з безліччю вакансій. Сьогодні там затребувані педагоги, танцюристи, співаки та програмісти.
Сертифікати, які підтверджують знання мови
Випадкова програма в інтернеті не зможе встановити рівень володіння мови. Для цього необхідна Загальноєвропейська система оцінки знань (CEFR).
Програма розбита на 6 рівнів:
- А (А1 і А2) – базове знання. Підійде для сезонних працівників і різноробочих на будівництві.
- B (B1 і B2) – самостійне. Таке знання необхідно, якщо робота пов’язана з людьми (консультанти, гувернантки, офіціанти, няні, хостес).
- C (C1 і C2) – вільне. Сертифікат такого рівня вимагають посади в сфері педагогіки, програмування і журналістики. У цій ситуації роботодавець може безпосередньо переконатися у відповідності документа з дійсністю.
У вакансіях містяться чіткі умови для здобувача. Якщо вказано знання мови, то варто уточнити необхідний рівень.
Недороге навчання новій мові
Сьогодні для вивчення мов створені всі умови. Ресурси для вивчення мови:
- безкоштовні пробні уроки;
- майстер – класи;
- кінопокази;
- курси при посольствах;
- інтернет ресурси.
Порухатися по кар’єрних сходах закордоном набагато складніше, ніж в Україні, але набагато вигідніше. Відмінний варіант – почати навчання вдома, а продовжити вже безпосередньо серед носіїв.
Робота за кордоном – перспективна справа. Велику роль відіграють знання і навички претендента. Зволікати з отриманням необхідних знань не варто. Якщо взяти ситуацію під контроль, то результати приємно здивують.